Son Dakika
This War Of Mine Oyun İncelemesi

This War Of Mine Oyun İncelemesi

This War Of Mine Oyun İncelemesi

Savaş şöyle kötüdür böyle kötüdür ühühühü. Tamam ağlamamızı da yaptık girişimizi yapabiliriz. Savaş oyunlarında çoğu zaman asker oluruz. İşgalci, direnişçi, savunan taraf falan filan. Ama bu oyunda sivil halkız. Oyun hangisi mi. This War of Mine. Maden Savaşı değil, “Benim Savaşım”. Yıkık bir evde birkaç kişi savaş bitene kadar hayatta kalmaya çalışıyoruz. Evimizi geliştiriyoruz, yağmaya çıkıyoruz, ahaliyle ilgileniyoruz.

This War Of Mine Oyun İncelemesi

This War Of Mine Oyun İncelemesi

Bu oyun incelemesi kısa olacak, çünkü canım öyle istiyor belki ileride uzun uzadı ya incelerim Darkest Dungeon incelemesi gibi *Spoiler Exits* ancak kısaca anlatayım. Şimdi sayıları 2 ila 4 arasında değişen bir grubumuz var. Bu insanların değişik hayat hikayeleri var. Değişik özellikleri var. Kimisi iyi aşçı iken kimisi iyi silah kullanıyor kimisi de Ache deki kuş gibi hızlı koşuyor. Böyle bir kadro ile bir eve yerleşiyoruz. Peki neden? Savaş var. Çoğmantığlı. Evin duvarları yıkık dökük falan böyle bir ev. Evi yağmalıyoruz önce. İçini temizliyoruz kısaca. Sonra ilk işimiz yatak yapmalıyız. Bakın veriyorum taktiği arada da.

This War Of Mine

Akşam olunca yağmaya çıkıyoruz. Nöbet dağıtımı yapıyoruz. Sen yağmaya çık, sen nöbet tut sen de uyu falan diyerek. İlk önceliğimiz yiyecek, eğer fazlaca yiyeceğimiz varsa kalas, elektronik gibi yükseltme ve eşya yapmamızı sağlayan şeyler. Silah parçası falan varsa kesinlikle alıyoruz tabi. Bir slota da ecza malzemesi alırsanız hoş olur. Mekan tehlikeliyse bir silah verip silahlarla arası iyi olan birisini göndermeniz çok daha hoş olacaktır. Nitekim karşınıza başka bir yağmacı veya yağmacılar çıkarsa GG. Adam ölürse bir kişi azalır grup. Ne de olsa Rogue-Like.

This War Of Mine Oyun İncelemesi

İnsanlardan biraz daha bahsedeyim. Karakter kartını açtığınızda size detaylı bilgi verir. Birbirleri hakkında düşündükleri şeyleri okumak da çok hoş. Bazısı sigara bazısı kahve bağımlısı oluyor. Bunları temin edemezseniz mutsuz, temin ederseniz mutlu oluyorlar.  Her birinin farklı özgeçmişi var dolayısıyla olaylara bakış açıları da farklı. Karakterler çok güzel ayarlanmış, örneğin içerisinde yaşayan olan bir evden yağma  yaparsanız karakterimiz kendi kendine depresyona giriyor. Sadece kendisi de değil diğer ekip üyeleri ona “Vay şerefsiz, insanların mallarına çöküyor, düşünmemiş de bu insanlar ne yiyip ne içecek. Düşüncesiz herif pü pü!”

Kısa dedim kısa tuttum. Ne sizi ne kendimi yordum. Oynamanızı tavsiye ederim. Ben bu oyunu daha önce yazmadım değil mi lan. Fazla güzel bir oyun neden yazmadım her neyse. Sonraki yazıda görüşürüz.
İndirme Sayfasına Gitmek İçin İçin Tıklayınız…

Sistem Gereksinimlerine Gitmek İçin Tıklayınız…

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.