Son Dakika

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz. Altın Kurallar

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz. 7 Altın Kural Nelerdir ?

Merhaba Değerli Araştıran Arkadaşlarım. Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz; Derken Ben Bunu Esnaf Görüşümle Sizlere Bilgim Doğrultusunda Aktarmaktayım. Aynı Zamanda Bilgisayar, Tablet, Ses Sistemi yani Üzerinde Tuşlu Tuşsuz Her Elektronik Teknonojilerinin Sistemsel ve Donanımsal Olarak Teknik Servisliğini Yapıyorum. Müşterilerimin Yarıdan Fazlası Telefon Üzerine Geliyor. Genel Olarak Ekran Kırılması, Şarj Soketi Gibi. Apple’nin Piyasaya Çıkarmış Olduğu ve Ardından Samsung’un İzlediği Format Sonrası İstenen Çalınmalara Karşı Güvenlik için Tasarlanan Uygulamasıdır. Her Bilindik Telefon Markalarının Bir Artısı Varsa Tabi kide Eksisi de Mutlaka Vardır. Demek İstediğim Piyasada Bulunan Bilindik Markalar Bile Mükemmelliyet Kazanmamıştır Henüz. Şimdiki Teknonoji Pazarına Telefon Olsun Pc Olsun Sunan Firmalar Bunu Kasten Yapmaktadır. Zaten Bir Elektronik Eşya Üç Sene Kullanılsa Gerisi Kardır Gözüyle Bakmaktayım. Telefon Alacaksanız Nasıl Bir Telefon Alırdınız ? Hop Diye Damdan Düşer Gibi Düşünmeyin Derim Sorun, Araştırın, Forumlardan Örnekler Toplayın, Sonradan Pişman Olabilirsiniz. Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz. Bilinmesi ve Araştırılması Gereken 7 Altın Kurallar Nedir.
  • Telefon Alırken Marka Seçimi Önemli midir ?

Telefon Alırken Marka Seçimi Yerine Göre Tabi kide Önemlidir. Şunu Unutmamak ta  Fayda Vardır. İşinize Hangisi Yarayacaksa O Markadan Tercih Edebilirsiniz. Örnek Verecek Olursak Samsung Telefonlarının Kameraları HTC Marka Telefonlara Göre Daha Üst Seviyededir. Tabi Fotoğraf Çekinmeyi Seven İnsanlar İçin Bu İki Telefon Markası Arasında Kıyaslama Olursa Samsung Demesi İdealdir; Yada Şöyle Olsun Çok Telefon Düşüren veya Yerinde Duramayan Hareketli Birisiyseniz Bu Tam Tersi Olur; yani Samsun’un HTC’ye Göre Daha Hassas Ekranı Vardır, Buda Kullanıcılarını Bir Hayli Üzer.

 

  • Karar Verdiğiniz Markanın Modeli Konusuna Gelince Nasıl Bir Karara Varmalısınız ?

Telefon Firmalarının Piyasaya Sunduğu Her Modelin Ayrı Ayrı Bir Mimari Yapısı Vardır. Tabiki de Mimarisi Düzgün Tasarlanmayan Bir Modelinde Genel Olarak Kullanıcıların Geneli Aynı Şikayet Üzerinde Toplanır. Bu Konunun Üstene Varıp Araştırmanızı Tavsiye Ederim. Örnek Verecek Olursam. General Mobile 1 Şarj Soket Sorunu, LG G3 Ekran Kararma Sorunu, Turkcell T70 Ekran Hissiyatını Kaybetme vb. Bir Çok Örnekler Verebilirim.

 

  • Telefon Arızasından Sonra Çıkacak Olan Tamir Ücreti Nedir ?

Telefon Alırken En Dikkat Edilmesi Gereken Bu Konudur Arkadaşlar. Neredense On Telefondan Üçünün veya Dördünün Ekranı Kırılmaktadır. Bu Sebepten Her Telefon Modellerinin En Pahalı Parçası Ekrandır ve Bir O Kadarda Tamiri Teknik Yetenek İsteyen Konudur. Telefon Seçerken Bütçenize Önem Veren Birisiyseniz, Alacağınız Telefon Markasının Modelinden Ziyade Öncelikle Parça Fiyatı ve Teknik Tamir Fiyatlarını Gözden Geçiriniz. Mazallah Heran Herşey Olabilir. Buna Bir Örnek Verecek Olursak Ekranı Kırılan Samsung Marka Telefonun Masrafı Kendi Değerinin %30-35’ine Denk Geliyor.

 

  • Telefon Alırken CPU ve GPU Seçimindeki Önem Nedir ?

Artık Telefon Alma Konusunda Sistem Olarak Kararınızı vermiş Olabilirsiniz ama İşlemcide Önemlidir Neden Peki ? Bildiğimiz Üzere İşlemcinin Önemi Telefonun Hızlılığı İçin Dikkatle Seçilmelidir. Taki Oyun Oynamayı Seven Birisiyseniz GPU’da Sisizn İçin Önemi Vardır. Yanı Sıra CPU ve GPU Isınan İşlemciler Olduğundan Muzdarip Olmamanız İçin Araştırınız. Belki Araştırmalarınız sonucunda Çözüme Ulaşabilirsiniz. Isınma Sonucunda Bataryanın Ömrünün Azaldığınıda Not Düşmek İsterim.

 

  • Ekran Boyutu Kaç İnç Olmalıdır ve Neye Göre Değerlendirmek Gerekir ?

Arkadaşlar Ekran Boyutu Büyüdükçe Bir O Kadarda Ekran Hassas Olacağı İçin Kırılma Riskide Bir O Kadar Çoğalacaktır. Ekranın Büyüdükçe Batarya Tüketimi Hem Işıktan ve GPU’nun Aktaracağı Pixel Çoğalacağından Batarya Az Gidecek ve Bataryanın Ömrü Kısalacaktır.

 

  • Sistem Seçimi ve Sürüm Konusunda Nasıl Bir Tercih Yapmalıyım ?

Telefonda Alırken Sistemini ve Sürümünü Seçerek Alınız. Standart Kullanıcıysanız Apple Telefonları Tercih Edebilirsiniz. Yok Ben Çok Programlı Sistemsel Olarak Ele Alabileceğim Bir Telefon Olması Gerek Diyorsanız Android Telefon Öneririm. Çünkü Android Telefonları Root Kök Erişim Sistemine Erişme İmkanınız Olduğunuzda Telefonu Standarttan İllegale Çekmiş Oluyorsunuz. Tabi Bununda Telefonunuzu Çökertip Brick Yapma Riski Olduğunu da Hatırlatmak İsterim.

 

  • Almaya Karar Verdiğiniz Telefonu Ülkeye Getiren Firmanın Önemi ?

Sonunda Almaya Karar Vermiş Olduğunuz Ürünün Firmanın Garanti Hizmetini Araştırınız. Olası Bir Arızada Vermiş Olduğu Hizmetler. Elektronik İşi Temiz Bir İş Değildir. Kullanıcının Göremediği Yerler Vardır; Bu Yüzden Teknikçileri Çoğunun Çamura Yatma Gibi Bir Alışkanlıkları Olduğundan Alacağınız Telefonun Firmasını Araştırıp Öyle Alınız.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sizlere Daha İyi Yardımcı Olabilmek İçin Hizmet Veriyoruz. Vicdanıma Sığınarak Bu Yazıyı Yazıyorum Çünkü 15 Sene Önceki Teknonoji Sağlamlığı Artık Günümüzde Yok. Çin Malı Diye Kötülemenin de Luzmü Yok. Çünkü Cebimizde Telefon Evimizde Bilgisayar vs. Elektronik Esya Varsa Çinliler Sayesindedir. Çin Teknonoji Gücü Olmasaydır Belki Bir Çoğumuzun Cebinde, Evinde Ne Telefon Nede Bilgisayar Olurdu. Çünkü İş Gücü Dolar’a Kıyasla Ucuz Olduğundan Gücümüz Zorda Olsa Yetiyor yada Hiç Olmadı Yan Sanayiye Yetiyor.

İlginizi Çekebilir

Teknonoji

Teknonoji ve Çocuklar. 21’inci Yüzyılın En Büyük Sorunu mu ?

Teknonoji ve Çocuklar. 21’inci Yüzyılın En Büyük Sorunu mu ? Günümüzde Hızla Büyüyen ve Teknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.