Son Dakika

Paul Allen Kimdir – Paul Allen Biyografisi

Paul Allen Kimdir – Paul Allen Biyografisi

Adı Soyad: Paul Gardner Allen
Doğum Tarihi: 21 Ocak 1953
Doğum Yeri: Seattle (Amerika Birleşik Devletleri)
Eşi: 2005 Kayıtlarına Göre Aktrist Laura Harring ile İlişkisi vardı
Çocukları: Yok
Mezuniyeti: Lakeside SchoolWashington Devlet Üniversitesi
Kurmuş Olduğu Şirketler:  Microsoft, Bill & Vulcan, vs
Toplam Net Bütce: $ 20 Milyar (Ağustos 2017 Kayıtlarına Göre)
Web Sitesi: www.paulallen.com

Paul Allen Kimdir

Paul Allen Kimdir – Paul Allen Biyografisi

Paul Allen Tam Adıyla Paul Gardner Allen 1953 Seattle (Amerika Birleşik Devletleri) Doğumlu Bill Gates İle Windows İşletim Sistemi Devini Şirketi Microsoft’un Kurucularındadır. 2006 Araştırmalarına Göre 22 Milyar Dolarla Dünyada 6 Sırada Yer Alıyordu Bu Kazancın 5 Milya Doları Microsoft Şiketinin Hissesinden Alıyordu. Aynı Zamanda da Charter Communications‘da Üst Yönetici ve Dreamworks Animation‘da da Yönetici Olarak Görsvde Bulunuyor. Paul Allen’ın İki Tane Spor Kulübü Bulunuyor Seattle Seahawks ve Portland Trail Blazers.

Paul Allen Kimdir

Paul Gardner AllenKenneth S. Allen ve Faye G. Allen‘ın Çocukları Olarak 21 Ocak 1953 de SeattleWashington‘da Dünyaya Geldi. Paul Allen Doğduğu Kentin En Özel ve Saygın Okullarından Biri Olan Lakeside School‘a İlk Eğitimine Başladı. Paul Allen‘in Bilgisayara Duyduğu Meraktan Olsa Gerek Bilgisayarla Uğraşan Herkezle El Sıkışıp Tanışmadan Geçemiyordu. Okul Arkadaşı Bill Gates İle Okulda Çok Çalışma Yaptıklarından Sosyal Olarak Geride Kalmışlardı.

Bill Gates Kimdir

Mezuniyetlerinin  Sonrasında Paul Allen Washington State University‘e, Bill Gates ise Harvard College‘e girdi. İki Sene Ünüversitesinden Sonra Okula Devam Etmek İstemedi. Görünen O ki Kişisel Bilgisayar ve Yazılım Üretme Merakıydı. Aradan Fazla Geçmede Bill Gates‘i de İkna Edip Okullu Bıraktırdı. Paul Allen ve Bill Gates Birlikte 1975’de Albuquerque/New Mexico’da Microsoft Şirketini Kurmuş Oldular.

Paul Allen Kimdir

1980 Senesinde Allen, Microsoft’un, QDOS Adı Verilen Sistemi Satın Alması İçin Öncülük Etti. IBM‘le Yapılan Bir Kontratta, Microsoft’un İşletim Sistemleri Çıkaracağı üzerineydi. Bu Kontrat Microsoft‘un Bir İşletim Sistemine Dönüşmesini Sağlayan Anlaşmaydı. Günümüze de Bakarsak İşletim Sistemi Piyasasında Microsoft‘un  Windows ve Ürettiği Yazılımların Yüzde Seksen Payı Var.

İçerik Yazarı: Bashaar Hayat

Bağlantılı Olan Biyografi Yazıları

Bill Gates Biyografisi İçin Tıklayınız...

Microsoft Biyografisi İçin Tıklayınız…

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.