Son Dakika

Oxygen Not Included Oyun İncelemesi

Derin bir nefes alın. Nnnhhh! Evet, çünkü Oxygen Not Included oynuyoruz. Tabii ki SpaceX  veya NASA yollamıyor bizi. Bu yüzden bir kaza yapıyoruz ve bir cisme çarpıyoruz. Bir uzay cismi veya gezegen. Üç kişilik ekibimizle hayatta kalmaya çalışıyoruz. Kazıyoruz inşa ediyoruz ve kazayı koloniye çevirmeye çalışıyoruz.

Oxygen Not Included da gün mantığı var. Sabah çalışıp akşam yatıyorlar tabi siz alarm vermezseniz. Ancak bunlar da sizin bizim gibi insan. İhtiyaçları var. Bu ihtiyaçlar gayet güzel ayarlanmış. Açlıktan ölebiliyorlar. Uykusuzluktan işin ortasında uyuyabiliyorlar. Duş ve lavabo yapmazsanız kirlenip hasta olabiliyorlar. Elbette hastalıklar performanslarını düşürüyor. Belli sürelerde yeni astronotlar (Galiba klonlar çünkü print ediyoruz.) edinebiliyoruz. İhtiyacınız yoksa veya şartlar elverişli değilse reddedebilirsiniz. İlk baştaki üç astronotu seçerken istediğinizi alabiliyorsunuz ancak sonrakilerde sadece size gösterilenleri alabiliyorsunuz.

Oxygen Not Included’a bağlanma sebeplerimden birisi de binaların çok çeşitli oluşu. Birçok türden bina var. Çeşitlik güzel anlayacağınız. Ancak hepsini yapamıyorsunuz. Yapmak için bilimsel araştırma yapmanız lazım. Bilim kısmında da çokça yapabileceğiniz şey var. Ancak ilk önceliğiniz temel ihtiyaçları halletmek olmalı. Ve astronotlarınıza göz kulak olun. Maazallah yıkıntı altında kalırlar, suda boğulurlar, oksijensizlikten ölürler bütün oyununuz çöp olabilir.

Oxygen Not Included

Kaynaklar bolca var. Kaynak yönetiminizi iyi yapın. Yoksa işleriniz aksayabilir hatta bütün ekibiniz ölebilir. Örneğin yiyeceklere dikkat edin. Bir günde ne kadar yiyecek tüketildiğini panelden öğrenebilirsiniz. Ona göre yiyecek üretebilirsiniz. Suya çokça ihtiyacınız olacak. Su kaynaklarını bir yerde toplayıp kuyu yapmanız çok önemli. Yoksa “Ne oluyor ya?” diyemeden bütün ekibinizi kaybedebilirsiniz.Oxygen Not Included

Metal en önemli ihtiyaçlardan birisi. Çünkü çoğu önemli yapı metal istiyor. Mümkünse oyuna başlar başlamaz iki tane dolap kurun ve yakınınızdaki bütün metal kaynaklarını sömürün. Çok ihtiyacınız olacak. Herkesi hangi işte iyiyse o işe göndermeye çalışın. Örneğin bir aşçı lazım olmadıkça kazı veya inşa yapmasın. Tinkerer&runner birisi sadece elektrik üretiminde kalsa da olabilir. Kısacası iş bölümünü ihtiyaçlara göre düzenleyin. Unutmamanız gereken şeylerden birisi de oksijen üretimi. Oksijen üretmezseniz dayanabileceğiniz gün sayısı iki elin parmaklarını geçmez.

Oxygen Not Included daha open alpha sürecinde. Her iki haftada yeni yama geliyor. DS&DST’nin yapımcılarının yaptığı bu oyunu tüm hayatta kalma & inşaat oyunlarını severek oynayan herkese tavsiye ederim

Oyunun Steam sayfasına ulaşmak için tıklayınız

  Oxygen Not Included Oyun İncelemesi Yazarı Afshin IV

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.