Son Dakika

MechWarrior 5 Oyun İncelemesi – Çıkış Tarihi

MechWarrior 5 Oyun İncelemesi – Çıkış Tarihi

Savaşların devasa, ağır silahlarla donatılmış robotlarla yapıldığı battle evreninde geçen MechWarrior serisi, 4. oyundan 16 yıl sonra yeni bir tek kişilik oyunla geri döndü.Vancouver’da düzenlenen MechCon 2016’da MechWarrior 5 resmi olarak duyuruldu.

MechWarrior 5

Taktiksel FPS türündeki oyunun Yapımcı koltuğunda MechWarrior Online‘ı da geliştiren Piranha Games oturmakta. Birbirleriyle savaşan gruplardan çeşitli görevler alan acemi bir pilotucanlandıracağız. Oyun hikaye bazlı bir oynanış etrafında şekilleniyor, hikayenin gidişatı da vereceğimiz kararlara göre değişecek. Yani herşey bizlere bağlı. Zafer, prestij ve kâr sadece savaşalanındaki yeteneğimize değil BattleMech’lerimizin bakımına ve geliştirilmesine de bağlı olacak.Unreal 4 motorunu kullanan MechWarrior 5: Mercenaries şimdiden büyük kitlelere yaklaştı.

MechWarrior 5

 

Piranha Games tarafından 6 yıldır sürdürülen Mech Warrior Online üzerinde yapılan çalışmalar yeni oyuna da aktarılmış . MW 5 tamamen tek kişilik bir oyun olarak tasarlanıyor. BattleTech evrenindeki 3.000 civarındaki yıldız sisteminden yaklaşık 300 tanesi oyun haritasında yer alacak. Buda oyuncuların heyecanını ve tutkusunu arttıracak. Ancak oyunda karşımıza çıkan görevler,  problemler ,satın alınacak mallar, düşmanlar ve daha pek çok önemli detay, 300 sistemden oluşan haritanın neresinde bulunduğumuza görefarklılık gösterecek. Sadece bu değil , zamanın akışı da yeni olayları ve teknolojileri beraberinde getirecek. Hatta bir noktada Clanların gelişine de şahitlik edeceğiz.  Olaylar geniş ve çok çeşitli araziye sahip olan  gezegenler ve çevresinde geçecek. Oyunun çıkış tarihi belli olmasa da, görsellerden anlaşıldığı kadarıyla çalışma muazzam bir şekilde ilerlemiş.

MechWarrior 5

Oyunun en sevdiğim yeri  oyuna doğrudan iflas etmek üzere olan bir paralı asker şirketinin başına geçerek başlayacağız. Elimizdeki kırık dökük tek Mech ve az miktarda krediyle ufak kontratlar alarak şirketi ayakta tutmaya ve  geliştirip büyümeye çalışacağız. Bu arada ihtiyacımız olan pilot ve Mech gibi şeyleri de ağırlıklı olarak Free Market üzerinden temin etmemiz gerekmekte.

 MechWarrior 5 Oyun Tanıtım Videosu

Oyun hikayesi ve grafikleri bekleyen oyuncular için sabırsızlık yaşatıyor. Oyun 2018 ortalarında gündeme düşecek söylentileri hala mevcut. Oyun oyuncularımızı daha fazla bekletip hayal kırıklığı yaşatacağını pek sanmıyorum açıkcası  . Eminim serinin en güzel hali ile gelir.

İçerik Yazarı: Bashaar Hayat

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.