Son Dakika
Magicka

Magicka Oyun İncelemesi

Magicka Oyun İncelemesi

Her cüppeliyi hoca sanmayın. Her asalıyı da derviş. Bazen büyücü olabiliyorlar. Biz de cüppeliyiz. Ama büyücü olanlarından. Nerede miyiz? Magicka! Aaah o Magicka Wizard Wars kapanmamalıydı. Kaç defa sabahladık arkadaşlarla Magicka WW de. Neyse konumuz sadece Magicka. Yumuşağımsı bir vampirin komutları doğrultusunda absürt bir maceraya atılıyoruz.  Meslek lisesinden bozma bir büyü okulunun öğrencisiyiz. Vampir de öğretmenimiz. Öğretmeni vampir olanın burnu peri tozundan kurtulmazmış derler bizim oralarda. Durum da aynen öyle oluyor.

Oyun Yapısı

8 tane büyü öğretmiş bu vampir bize. Sadece 8. Fazlası yok. Onlarla da basit simya elementlerini kontrol ediyoruz. Genel olarak avatarcılık oynuyoruz yani.  8 element şunlar : Su, Ateş, Soğuk, tahta pardon Toprak, Kalkan, Ölüm, Şifa, Elektrik. Bir de ikişer elementi birleştirerek iki element daha oluşturabiliyoruz. Su ve ateşi birleştirerek buharı, su ve soğuğu birleştirerek de buz yapıyoruz. Bu yönden yapımcıyı kınıyorum. İnsan taş ile ateşi birleştirerek yol yaptırırdı, çok az elementi oluşturuyoruz. İki, sadece iki. Her neyse. Bu elementleri birleştirerek değişik büyüler yapıyoruz. Daha sonra komboluyoruz. Oyun genel olarak bundan ibaret. Bir de “Magick” ler var. Yolda giderken kitaplar bulabiliyorsunuz. Bazı tarifler veriyor. Bunları yapıyorsunuz ve boşluk tuşuna basıyorsunuz. Ta daaa.

Magicka

Neden Magicka

O dönem çıkan bir çok RPG den farkı mizahı. Oyunda o dönem çıkmış bir çok mizaha ağır göndermeler var. Sadece mizahlara değil bir çok şeye gönderme var. Bunları fark ettiğiniz zaman gülmekten yarılabiliyorsunuz. Ben bir yerde gülmekten bölümü geçemediğimi hatırlıyorum. Gerçi oynadığımda yeni çıkmıştı, o dönemin mizahı o dönem komik gelir. Şu anda o komediyi yaşamasanız da eminim bazı yerlerinde sizi de gülümsetecektir. Sırf mizahı için bile oynanır oynanış mekaniklerinden bahsetmek istemiyorum

Evet, Co-op u var

Oyunun en güzel yönlerinden birisi de oyunu co-op oynayabiliyorsunuz. Bu maceraya 3 arkadaşınız daha katılabiliyor. Daha sonra “Beraber yürüdük biz bu yollarda” dersiniz. Ama friendly fire açık. Aman ha. Dikkat edin. Diğer oyunculara karşı da oynayabiliyorsunuz yani oyunun bize sunduğu şeyler gayet hoş.

Magicka’nın atmosferi ve grafiklerini beğeniyorum, bu grafik ve atmosferle başka bir oyun çıkarsalar yine oynarım. Oyun bir çok mekanda da geçiyor ve hepsi gayet güzel ve başarılı şekilde oluşturulmuş. Pek diyecek söz yok açıkçası. Adamlar yapmış aga.

Sistem Gereksinimleri

İşlemciler Intel® Pentium® IV 2.4 GHz AMD 3500+
Ekran Kartı NVIDIA® GeForce 8800 ATI Radeon® X1900
RAM  2 GB  2 GB
İşletim Sistemi Windows XP + Windows XP +
DirectX  DirectX 9  DirectX 9

Oyunu oynamanızı tavsiye ederim. Hala güzel bir macera sunuyor. Arkadaşlarınızla oynarsanız çok daha güzel olacaktır. Çünkü bazı bölümleri geçemeyip olmadık küfürler edeceksiniz, biliyorum.

Buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.