Son Dakika

Lenovo Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Lenovo Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Kurucuları: Liu Chuanzhi
Şirked Adı: Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş. (Lenovo)
Şehir: Pekin
Ülke: Çin
Kuruluş Senesi: 1984
Hizmet Alanı: Global Word
Üretim Sektörü: Elektronik İmalat Hizmetleri, Bilgisayar, Telefon
Gelir: 46.296 milyar $(2015)
Net gelir: 837 milyon $(2015)
Çalışan sayısı: 5,300 (2014 Sayılarına Göre)
Web Sitesi: www.lenovo.com;
Lenovo Biyografisi

Lenovo Biyografisi

Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş. (Lenovo)  Bilgisayar Elektronik Firması Liu Chuanzhi Tarafından 11 Mühendis Tarafından Çin’in Pekin Şehrinde, 1984’de Kurulmuştur. Ne Kadar Çinde Olsa Bile Ana Yönetimi Amerikadadır. 2004’de 1,75 Milyar Dolara IBM Bilgisayar Üretim Firmasını Büyük Bir Bölümünü Satın Alması ile Çin’de Pazar Lideri Olmuştur. 2009 Yılında da HP, Dell ve Acer’dan Sonra %28,6 Piyasa Sektöründe Bilgisayar Firmalarına Dördüncü Sıraya Oturmuştur.

Lenovo Biyografisi

2010 Senesinde Lenovo Servetini 16.604 Milyar$ Yapmıştır.  2013’de %16,7′ Pazar Payı Yaparak HP’yi Geride Bırakmıştır. 2014 Yılında 2.91 Milyar$’a Google’den Satın alarak Bünyesine Katmıştır. 2014 Sayılarına Göre Lenovo Firmasının Bünyesinde Çalışan Sayısı 60.000 Olmuştur. Kendisini Dünya Bilgisayar Piyasasında İlk Beşe Girmiştir. 2017 Yılında %20 Büyüme Hızını Önemli Bir Derecede Arttırmıştır 2018 Yılında Şu Ana Kadar Ülkemizde % 25 ile Bilgisayar Piyasasının Hakimi Olarak Liderliğini Eline Almıştır.  Lenovo Denilince Akla Bilgisayar Gelir Elbette Ama Bilgisayarın Yanısıra Telefon, Tablet, Monitor, Televizyor, Cd/Dvd Yazıcı vb Elektronik Sektöründe Çok Çeşitli Üretimleriyle Kendini Dünyaya Kanıtlamış Bir Firmadır.

Lenovo Biyografisi

 

Telefon Serilerilerinden (K) Seriler Meşur Olan Serileridir. Malesef Bilgisayarda Yakaladığı Şöhreti Telefon ve Tablette Çok Geri Kalmıştır. Lenovo Telefon Konusunda Ekran Pixeli ve Dokunmatiğin Hassasiyetinin Yeterli Olmamasından Başarı Sağlayamamıştır. Ülkemizde Devlet Dairelerinde Kullanılmak İçin En Çok Tercih Edilen Lenovo’nun Cihazlarıdır. Dış Esnekliğe Çok Önem Veren Lenovo Estetik Olarak Acer’le Bir Yarış İçerisinde ki Her Ürettiği Modelleri Genelde Benzerlik Olarak Birbirinden Çok Uzaktadır.

Lenovo Biyografisi

Lenovo Büyümedeki Hızıyla Dünya Bilgisayar Piyasasının Tamamen Hakim Olması Pek Uzak Değil Gibi Görünüyor. Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş Şirketine Başarılarını Sunarız

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.