Son Dakika
Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar Kısa Özetli

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Genel Olarak Sega Genesis Üç Boyutlu Oyunları Dünyayı Yakıp Kavurmuştur. Halen Bu Klasik Oyunları Oynayıp Anılarını Canlandırmak İsteyenler Vardır. İki Boyutlu Zamanlardan Sonra Üç Boyutlu Oyunlara Geçiş Arasında Kalan İnsanlar İçin Üç Boyutun Klasikleşmiş Oyunları Günümüzde de Ayrı Bir Öneme Sahip Hani İlkler Unutulmaz Hesabından Derler ya. Unutulmazlardan Kısa Açıklamalı Bir Listede Toparladık. Tabi Detay Bölümünden Oyunların İnceleme Yazılarını Detaylı Okuyabilirsiniz.Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Crash Bandicoot: ActivisionVicarious Entertainment Tarafından Çıkarılan ve Halen Günümüzdede Geliştirilen Klasikleşmiş Oyunlardan Birisidir. Crash Bandicoot 1995 Yılında İki Boyutludan Üç Boyutluya Geçirildi ve Büyük Bir İlgi Görmüştür. O Zamanları Yaşayan İnsanlar Tarafından Hala Aranılan Bir Oyundur ama Günümüzün Yeni Nesil Ardı Arkası Kesilmeyen Oyunlardan Dolayı Bu Oyunun İsmini Dahi Bilmemekte ve Geliştirildiği Halde Yeni Nesil Tarafından İlgi Görmemektedir.

Crash Bandicoot Oyun İncelemesi

Power Drift:Unutulmacayak Sega Genesis Oyunlarından Olan 1988 Çıkışlı Üç Boyutlu Araba Yarışıdır. Tahta Köprülerden Geçerken Bite F1’lerin Tekerlerine Toz Effekti Veren Sega Bize Farlılık Heyecanını Bu Oyunda da Yaşatmış ve Kendine Büyük Bir Kitle Yaratmıtmıştır.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Sonic The Hedgehog: Sega Genesis’sin Geliştirdiği Oyundur. Klasikleşmiş üç Boyutlu Oyununu Günümüzde de Halen Geliştirilse de xray, Beş , Altı Boyutlu Oyunların Yanında Artık Bir Değeri Kalmıyor. İlk Zamanların Kendine Bağımlılık Yaptıran Oyundur. Genelde Her Macera Oyunda da Olduğu Gibi Sonic Karakterimiz Sevgilisi İçin Mücadele Veriyor.

Sonic The Hedgehog

Thunder BladeAralık 1987 Sega Tarafından Geliştirilip Piyasaya Sürülen Helikopter Savaşıdır. Arcade, Master System, Nintendo 3DS, PC Engine Oyun Platformlarına Sunulmuştur. İlk 3D Hava Savaşı Oyunu Olduğundan Olacak ki Çok İyi Kitle Yapmış Kendini Sevdirmiş Günümüzde de Hala Oynanan Klasikleşmiş Oyunlar Arasında Yer Almaktadır.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Altered Beast: 1988 Yılında Sega, Asmik AceSoftware Studios Tarafından Geliştirilen Aksiyon, Dövüş Macera Oyunudur. Oyunda Gorile Benzeyen Karakterimizle Düşmanları Yenerek Bölüm Atlayacağız. Goril Dedikte Arada Bir Ejderhaya da Dönüşebiliyor. Önceden Az İnsana Benzerken Ejderhaya Dönüşerek İnsanlığından Eser Kalmıyor 🙂 İlgin Bir Fantastik Oyun.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Road Rash1991 Yılında Electronic Arts Tarafından GeliştirilenÇılgın 3D Spor Yarışı Oyunudur. Tekme ve Yumrukların Konuştuğu Bu Oyun Yarışın ve Aksiyonun Heyecanını Yaşatıyor. Günümüzde de Milyonlarca İnsanın Oynadığı Klasikleşmiş Oyunlardandır.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Ultimate Mortal Kombat 3Midway Games Tarafından Geliştirilen Mortal Kombat Oyununun Ultimate Versiyonunun 3’üncü Serisi 3D Olarak 6 Ekim 1995’de Çıkarılmıştır Bir Çok Dövüş Tekniği, Görsel Efektleri , Fatality Özelliğiyle Kitlesini İyice Genişletmiştir. Şuan Günümüzde Geliştirilmediğinden ve Yeni serilerinden Dolayı Unutulmaya Mahkum Edilmiş V.S Oyunudur.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Tekken 19 Aralık 1994 Senesinde Namco Oyun Firmasının Piyasaya 32D Olarak Sürdüğü İlk Tekken Oyun Serisidir. Çıkışıyla Beraber Yeni Karakterlerle, Kostüm Kıyaferleri ve Yenilikçi Dövüş Stilleriyle Çok Sevilen ve Adını V.S Oyun Sektörüne Yazdıran İlk 3’lerden Olmayı Başarmıştır. Günümüzdede En Çok Oynanan Vs Oyunlarından İlk 3’te Yer Almaktadır.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Street FighterCapcom Oyun Firmasının 3D Olarak Ağustos 1987’de İlk Sürdüğü Street Fighter Oyunudur. Oyunun Adından da Anlaşılacağı Gibi Dövüş Senaryolarının Sokakta Olması ve arka Plandaki İnsanların Günlük Yaşamına Devam Etmesidir.

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

The King of Fighters 94: SNK Playmore Oyun Üreticisi Taradından 25 Ağustos 1994 Arcade, Neo Geo, PlayStation, Wii, Neo Geo CD Oyun Platformlarına Sunulmuş 3D Oyunudur. Diğer VS Oyunlarına Göre Farkı Hızlı Uzak Dövüş Stillerinin Olmasıdır. Günümüzde Grafik Olarak Kendini Geliştirmemis Klasik Kalmayı Tercih Etmiştir.

The King of Fighters 94

BattlezoneActivision, Activision Blizzard, Climax Studios Oyun Firmalarının Ortak Çalışmalarıyla 1998 Piyasaya Sürülen Aksiyon Savaş Oyunudur. Quake Oyunundan Sonra Bu Oyun Olay Olmuştur. Çünkü 3D Oyunların Büyük Değişimlerine ve Gerçekçiliğe Dahada Yakınlaştıracak Özellikleri İle Üretilmiş Video Oyunudur.

Battlezone

QuakeBu Oyuna Önemle Deyineceğim. Activision, Raven Software, Midway Games Oyun Firmaları Tarafından 1996 Yılında Çıkarılan Aksiyon Oyunu İlk Ekran Kartı Üzerinden ve Modern 3D Görünümü FPS’nin Tarihinin Başlangıcı Atasıdır Diyebiliriz. Sonrasında Piyasaya Çıkacak Olan Oyunlar Modern Görünümle Hızla Günümüze Gelmiştir.

Quake

Klasik Üç Boyutlu Oyunlar

Günümüzde Hala Gelişen Video Oyunları Bakalım Gelecekte Nasıl Şekillenecek. Umudumuz, İnsan Hayatına Fazla Zarar Teşkil Edecek Kadar Büyümemesidir. Oyun Senaryoları, Bağımlılık Yapan Özgür Dünya Oyunları, Silah ve Savaş İyi Bir Şey Değildir. Mümkün Oldukça Çocuklarımıza Video Oyunlarına Mahkum Etmek Yerine, Zaman Ayırıp Sosyal Oyun Aktivitelerine Katılıp Oyuncaklarını Sevmelerini Sağlamaktır.

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.