Son Dakika

Jen Hsun Huang Kimdir – Jen Hsun Huang Biyografisi

Jen Hsun Huang Kimdir – Jen Hsun Huang Biyografisi

Adı Soyadı: Jensen (Jen-Hsun) Huang
Doğum Tarihi: 19 Ekim 1963
Doğum Yeri: Taipei (Tayvan)
Vatandaşlığı: Amerika Birleşik Devleri, Tayvan
Mezuniyet: Stanford Üniversitesi
Kurmuş Olduğu Şirketler: Nvidia Corporation’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su
Maaşı (Senelik): USD $24.6 million (2007)
Toplam Net Bütçesi: USD $4,5 milyar (Mart 2017)
Eşi: Lori Huang
Çocukları: 2

Jen Hsun Huang Kimdir

Jen Hsun Huang Kimdir – Jen Hsun Huang Biyografisi

Hoang Nvidia’yı Kurmadan Önce Huang, LSI Logic Şirketinde Genel Müdürlük Pozisyonlarında ve Advanced Micro Devices (AMD) Şirketinde Mikroişlemci Tasarımcısı Olarak Çalışmıştır. Jen Hsun Huang Nvidia’nın 1993’teki Kurucularından Birisidir. Nvidiada En Başından Beri Yönetim Başkanı, Seo ve Yönetim Kurulu Yönetiminde Bulunmuştur. Günümüz Nvidia‘nın (GPU)’sunu İcad Ederek ve Gelişmesinde de En Büyük Faktör Olarak Altını Çizerek SöylüyorumNvidia‘nın Asıl Temelini Atan Jen-Hsun Huang’dir.

Jen Hsun Huang Kimdir

Pc’ler Arabalar ve İş İstasyonlarına Bir Çok Öncülük Eden İsimlerdendir. Nvidia’da Yaptığı Tasarımlarla Adeta Kendine Hayran Bırakan Bu Adam Nvidia Kullanıcılarının Nefesini Kesen Bir Performan İçin Çalışma Gücünü Sürekli Arttırıyordu. Günümüzde En Büyük Ekran Kartı Çipseti Üreticilerinden Jen-Hsun Huang‘ın Kurduğu Nvidia Şirketidir.

Jen Hsun Huang Kimdir

2007 Yılında Forbes Derdisinin Yayınladığı Bir Yazıda Son İki Yılın En Büyük Yarı İletken Satışını Gerçekleştirerek Nvidia Piyasadaki Dünyanın 1’inci Sırasına Oturmuştur. Huang Yarı İletken’nin Gelişmesinde ki En Büyük Faktor Olan İsimlerdendir ve Bu Yüzden Fabless Yarı İletken Sektörünün Dr. Morris Chang  Liderlik Ödülü’ne Tevakkul Olmuştur.

Jen Hsun Huang Kimdir

ABD Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden Daniel J. Epstein Mühendislik Yönetim Ödülü’nü ve Ayrıca Oregon Devlet Üniversitesi’nden Fahri Doktora Ünvanını Almıştır. Oregon Devlet Üniversitesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans ve Stanford Üniversitesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Dereceleri Aldı. Nvidianın Günümüzde ki Satışı ve ve Bir çok Alanda Etkisi Düşündürücüdür. Bana Kalırsa Öyle ki Dünyada Ekran Çipi Üzerine İlkler Arasında Birinci. Hayatını Çalışmaya Adayan Bu Adamların Önünde Hep Bir Yükseliş Duruyor. Bu Yazdığım Yazılardan Kendimede Çıkardığım Ders Azimli Olmaktır çünkü İnsanın En Büyük Hatası Hayatın Kendisine Güzellikler Sunacağı Sanmasıdır neyse Lafın Uzun ve Kısası Nvidia ve Jen Hsun Huang‘a Başarılar Dilerim…

İçerik Yazarı: Bashaar Hayat

Bağlantılı Olan Biyografi Yazıları

Nvidia (GPU) Biyografisi İçin Tıklayınız…

Amd (CPU) Biyografisi İçin Tıklayınız…

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.