Son Dakika

GPU Performans Bit Değerlendirmesi?

GPU Performans Bit Değerlendirmesi?

 

Son Zamanlarda Çılgınca Büyüyen Teknonojiye Yetişmek Bir Hayli Bizleri Zorluyor. Bizler Kullanıcı Olarak, Teknik Servis Olarak Çünkü Yeniliklere Alışmak Zaman Alıyorken; ve Ardından Pek Zaman Geçmeden Gelen Yeniliklerle Beraberinde Geride Kaldığımızı Anlıyoruz. Bu Teknonojilerden Biriside Ekran Kartları Aklımızı Kurcalıyor. Örnek Verecek Olursak 256bit’mi Yoksa 128Bit’mi yani Birinde Bit Yüksek Birdiğerinde GB Yüksek Bir Çoğumuz Elbette GB Olarak Tercih Ederiz. Tabiki Fiyat Olarak 128’lik Cazip Gelebilir Zaten Şimdi Sıfır Piyasasında Mining Sistemlerinden Dolayı Ucuz 256bit’lik Bulunmuyor. Verdiğimiz Örneği Kıyaslama Yapacak Olursak Nasıl Bir Kıyaslama Yapardık…GPU Performans Bit Değerlendirmesi?

  • 256bit Ekran Kartı 128bit Ekran Kartından Minimum 1,5 Kat Daha Pahalı Olması Sizleri Kaçırtmasın! FPS Hızı Bit’le Alakalı Olduğundan İyi Düşünün Derim!
  • Ram Konusuna Gelince Ram Konusuna Takılmayın! Bit’i Yüksek Tercih Edin. Sistemdeki Ram’ı Yükselttiğimizde Zaten Ekran Kartımız Ram’ı Yetmediğinde Eksiğini Sistemden Çalmış Oluyor:)
  • Bununla Beraberinde 128bit Ekran Kartımız 300w Power Sistem Gereksinimleri İçin Yeterli Olacağından Power Konusunda Cebimiz Maddiyat Olarak Rahatlayacaktır; Aksi Taktirde 256 bit Ekran Kartları Bir Çoğu Altı Pin Olmak Üzere Güç Girişi İle Çalışır! Tam Verimi İçin Minimum 400w Power Gerektirir.
  • 256bit Ekran Kartları (Dikkat) Özellikle AMD ise Isınma Sorunu İle Karşı Karşıya Kalmanız Yüksektir. Bazen Bazı AMD Ekran Kartları Ekran Çip Sorunu Yüzünden, Görüntüyü Aktaramaz Hale Gelebilir.
  • Grafik Üzerine Uğraşıyorsanız 128bit’lik Ekran Kartları ile İşinizi Rahatlıkla Görebilirsiniz.
  • Oyun Üzerine Bir Bilgisayar Toplamayı Düşünüyorsanız 256bit’lik Ekran Kartları Sizi Tatmin Edecektir lakin Soğutma Sistemini Eksik Etmeyin Eksoz Fan vs.
  • HDMI Tv ve Monütor Video İnternet İçin Ekran Kartı Alacaksanız 64bit’bitlik Bile İşinizi Görecektir.

GPU Performans

Ekran Kart Pc Toplarken Seçiminde En Dikkat Edilmesi Gereken Parçalardan Bir Tanesidir; Hem Maddi Açıdan Fazla Para Ödemeyin yada Aldığınız Ekran Kartı Boşa Çalışır Olmasın. Bit Olayı Bilgisayarınızı Öncelikle Hangi Amaçla Kullanacağınıza Bağlıdır. Tabi Bunun Yanısıra GPU İşlemci Hızı Bellek Hızı da Eklenince Bir Hayli Karmaşık Vaziyete Dönüşüyor.  Bu Paylaşımımızda Bit Konusuna Değindik. AMD’mi nVidia’mı Derseniz Alttaki Linklerden Ekran Kartı Kıyasyalamaları ve GPU Biyografilerine Ulaşabilirsiniz..

İçerik Yazarı: Bashaar Hayat

Bağlantılı Olan Biyografi Yazıları

Amd’mi Nvidia’mı ? İçin Tıklayınız…

Amd (GPU) Biyografisi İçin Tıklayınız…

Nvidia (GPU) Biyografisi İçin Tıklayınız…

İlginizi Çekebilir

Amd vs Nvidia

Amd vs Nvidia Arasındaki Farklar – Amd’mi Nvidia’mı

Amd vs Nvidia Arasındaki Farklar – Amd’mi Nvidia’mı Amd vs Nvidia Karşılaştırması AMD Ekran Kartı: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.