Son Dakika

Foxconn Biyografisi Bilgisayar, Elektronik Üretim Lideri

Foxconn Biyografisi Bilgisayar, Elektronik Üretim Lideri

Şirked Adı: Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. (Foxconn
Şehir: Tucheng District, New Taipei
Ülke: Tayvan
Hizmet Alanı: Global Word
Üretim Sektörü: Elektronik İmalat Hizmetleri
Gelir: 102.74 milyar $
Net gelir: 2.64 milyar $
Çalışan sayısı: Yaklaşık 1.3 Milyon (2015 Sayılarına Göre)
Web Sitesi: www.foxconn.com

Foxconn Biyografisi

Foxconn Biyografi

Foxcon yani Hon Hai Precision Industry Co., Ltd Şirketi Dünyanın Elektronik Piyasasının Üretici Lideridir. Dünyada En Çok İşçiyi Barındıran Şirkettir. Neredeyse Dikkatle İncelersek Bütün Bilgisayar Parçalarının Üzerlerinde Genellikle Çok Küçük Olarak Foxconn Yazdığını Görebiliriz.

Foxconn Biyografisi

Asus Anakart Üzerinde ki Ses Kartında Foxconn Firma Adını Görüyoruz Tabi Bir Çok Parçalarının Üzerinde Adı Yazmıyor. Asus, MSI, Gigabayte, Asrock vs Anakartların Üretimini Yapar. Sizin Anlayacağınız Pc Anakartlarının Hepsi, Kısmende Olsa Telefon Tablet Anakartlarının Üretim Lideri Foxconn’dur. Bir Çoğumuz Foxconn’u Bilmeyiz Çünkü Kendi Adını Piyasaya Sürmek Yerine Üretici Firma Olma Yolunda Gitmiştir. Az Seride Olsa Kendi Adıyla Piyasaya Sürdüğü Masaüstü Pc Anakartlarını da Piyasada Görebilmemiz Mümkündür.

Foxconn Biyografisi

2015 Kayıtlarına Göre Bünyesinde Yaklaşık 1.3 Milyon Çalışanı Barındıran Foxconn Hindistan Kuvvet Güçlerinin Sayısını Geçmiş Büyük Bir Ordu Diyebiliriz :)…Foxconn Üretim Faliyetlerini Gerçekleştirdiği Ülkeler.

  • Çin: Shenzhen, Longhua Bilim ve Teknologi Parkı Olarak Adlandırılan Yaklaşıl Olarak Bir Milyona Yakın Çalışanın Yarısı Shenzhen’deki Çalışmaktadır. Fabrikanın Alan Ölçümü 1.16 mi² (3 km²) ve 15 Katlıdır.
  • Brezilya: Manaus ve Indaiatuba’daki Mobil Telefon Fabrikalarıyla İleri Düzeyde Brezilya Ekonomisinde Büyük Katkıda Bulunuyor.
  • Avrupa: Macaristan, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’nde Fabrikaları Bulunmaktadır. Ayrıca Ülkemizdede 23.621m2 Bununan Fabrikasıyla Ülkemizdede Hizmetine 2011 Yılında Başlamıştır.
  • Hindistan: Chennai ve Tamil Nadu Bölgelerindeki Fabrikalarla Üretim Faliyetleri Yapmaktadır.
  • Malezya: Johor Bölgesindeki 4 Fabrikasıyla 2015 Yılında Üretime Başlamıştır.
  • Meksika: Bİlgisayar Toplama Motorola ve Lcd Üretimini Yapmaktadır.

Sonuç Olarak Foxconn Diğer Elektronik Firmalarını Bünyesinde Barındırmasının Sebebi Kendi Adına Üretim Yapıp Piyasaya Sürmemesidir Yani İmalat Liderlik Yolunda Başarıyı Yakalamıştır. Çalışanı, Sektörü ve Servetiyle Dudak Uçuklatan Bu Şirkete Hayran Kalmamak Elde Değil.

Foxconn Biyografisi İçerik Yazarı: Bashaar Hayat

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.