Son Dakika

Far Cry 3 Oyun İçerik İncelemesi

Far Cry 3 Oyun İçerik İncelemesi

Far Cry 3 Oyun İçerik İncelemesi Tatil için gittiğimiz bir adada geçiyor. Karakter olarak Jason Brody i yönetmekteyiz. Karakterimiz 20’li yaşlarda bir erkektir. 1987 yılında Los Angeles/Kalifornia Eyaletinde Dünyaya Gelmiştir. Kahverengi saçlı yeşil gözlü bir Amerikandır. Boyu 1.80 civarı kilosu 90 kilo civarıdır. Adaya kardeşleri Grant, Riley ve arkadaşları ile gelmiştir. Grant 1984 yılında Riley ise 1991 de dünyaya gelmiştir. Grant’ın tam adı Grant James Brody dir. Boyu 1 m. 83cm. dir. Kilosu ise  94 kilo civarıdır. Kahverengi saçlı mavi gözlüdür.

 Tatilleri güzel geçer  fakat macerası umduğu gibi gitmez. Tatillerinden sonra Vaas adlı bir korsanın başlarına musallat olacağını hiç ummamışlardır.

Karakterimiz Jason onca güzel anıdan sonra kendini bambudan parmaklıklar ardında bulacağını asla hayal etmemiştir. Kardeşlerinden birisinin ismi Grantdır. Grant görevinde başarılı bir askerdir. Abisinin gözleri önünde bir insanı öldürmesi sonucu karakterimiz değişmeye başlar. Bulunduğu adadan kurtulması gerektiğini ve bunun hiç de kolay olmayacağının farkına varır ve bu uğurda her şeyi yapabileceğine karar verir.  Çevreden topladığımız malzemeler cesetlerden topladığımız mühimmatlar tanıştığımız insanların bize verdikleri kaynaklarla adadan çıkmaya çalışıyoruz. Tabii ki bu sırada da Vaas ve korsanlarıyla sıkı bir mücadeleye girişiyoruz. Mekanlarını basıyoruz , merkezle gerekli irtibatı kurmak için radyo istasyonlarını tamir ediyoruz. Nefsi müdafa için hayvanları da öldürmek zorunda kalıyoruz ama tabii ki kurtarıyoruz. Oyun hakkında ki yorumlarıma gelecek olursak oyunun grafikleri gayet güzel çizilmiş efektler muazzam derecede güzel hazırlanmış. Eğer yapıldığı seneye göre yorumlayacak olursak on üzerinden on fakat günümüz oyunları ile kıyaslayacak olursak  yine güzel ama o zamanın kalitesiyle yapıldığı için günümüz grafik motorlarıyla yarışacak derecede iyi değil. Hikaye anlatımı güzel ve yeri geldiğinde üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Optimizasyon problemi yok ve Bugisoft oyunlarına nazaran gayet az. Çevre gayet güzel tasarlanmış ve çevreyle etkileşim hissiyatını gayet güzel vermekte. Bulmacaları da gayet hoş ve zor. Genel puanlamam on üzerinden sekizi hak eden bir oyundur. Eğer halen oynamadıysanız şiddetle önermekteyim. Oyununuz güzel lootunuz bol olsun!

Far Cry 3 Oyun İçerik İncelemesi İçerik Yazarı: Djarum

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.