Son Dakika

Detroit-Become Human Sistem Oyun İncelemeleri

Detroit-Become Human Sistem Oyun İncelemeleri
Detroit-Become

Yeni bir aksiyon – macera oyunuyla karşınıza çıkıyorum . Bu oyun sizlerin yıllarca arayıp bulamadığınız oyun olabilir. Bu oyunumuzu bilgisayarlarından  izleyenler olsun birçok oyun severi hayran bıraktı. Bunun gerçek  sebebi ise yapımın çok sayıda farklı yönden ilerleyebilme özelliğine sahip olması .Oyun içinde bir sorunu halledip ve ilerleyebilmeniz için birçok değişik  alternatif bulunuyor. Vereceğiniz kararlar da ilerleyen safhaları direkt etkileyebilecek. Daha ilk sahnede verdiğiniz  kararın farklı farklı sonuçlarla  bittiğini görebiliriz . Buradan oyun, çok farklı seçeneklere göre değişiyor. Ancak biraz etkinlikten bahsetmem lazım ki nasıl bir ortasında oyunla tanıştık bilelim

Detroit-Become

Canlı sokakları gezerek keşfedin. Yaratıldığı tesisten kaçan ‘KARA’ etrafındaki şeyleri  eşitsizlikleri ile karşılaşacak. Detroit: Become Human oyuncuları soluksuz bir maceraya sürükleyecek.  Çevrede yer alan nesneler ile etkileşimin, yapacağımız seçimleri değiştireceği bildirildi. Yani oyunda etkileşime geçtiğiniz kişi ve nesneler seçim ekranlarında farklı farklı olaylar ile karşılaştırabilir. Hikayede insanı duygular üzerinden oyuncuları yönlendirmesi beklenen oyunumuz , sonuna geldiğimizde hayata karşı nasıl bir bakış açısına sahip olduğumuzu ve nasıl bir kişiliğe sahip biri  olduğumuzu belirleyeceğisöyleniyor. Detroit: Become Human, verilen bilgilere göre 2018 yılının ilk aylarında piyasada olacak.

Detroit-Become

Oyunumuz Detroit: Become Human’ın yapımcıları 2 senaryoyu silmiş olduğunu belirtti.  Sebebi olarak ise oyuna eklenen bu sahneler, oyuncular  tarafından yanlış yorumlanabileceğinden korktuğu için silindiğini belirtmiş . Yapılan sahnelerin kendilerini heyecanlandırdıklarını fakat bir video oyununda böyle sahnelerin olmaması gerektiğinin altını çizdi. Silinen sahnelerin içerdiği konusunda bilgi paylaşmayan Cage, Detroit: Become Human’ın herkese hitap ettiği için tüm kitlelere saygılı olmaları gerektiğini söylüyor. Kimilerine  göre silinen sahneler ırkçı görüntüler içerdiği için oyundan silinmiş olduğunu söylüyor.Tamamen hikaye odaklı oyunlar yapan Quantic Dream, hikayenin anlatımı ve serüvenine özen gösteriyor.

Detroit-Become

Oyuncular oyundan sık sık etkilenmesi için fazla fazla detaylar, serüvenler ve konularyaratmışlar.Gelişmiş bir dünyada yolculuk yapacağız , kaderimizi kendimiz belirleyeceğiz. Oyun gerilim türü içermiyor,  buda  bazı oyuncuların korkmadan oynaması için tasarlanmış olabilir.  Bakalım yeni oyun çıktığında oyuncuları memnun edebilecek mi? Hep beraber göreceğiz.


 Sony’nin Detroit-Become Human Oyun Video Tanıtımından

İçerik Yazarı: Furkan Arslan

İlginizi Çekebilir

Steamcraft

Steamcraft Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Steamcraft Hem Karada Hem Havada Gerçekleşecek Savaşlarda Oyunun Bizlere Sunduğu Olağan Üstü Son Gelişmiş Teknonojik Silahları Kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.