Son Dakika

Bill Gates Kimdir – Bill Gates Biyografisi

Bill Gates Kimdir

Adı Soyad: William Henry Gates
Doğum Tarihi: 28 Ekim 1955
Doğum Yeri: Seattle (Amerika Birleşik Devletleri)
Eşi: Melinda Gates (e. 1994)
Çocukları: Jennifer Katharine Gates, Rory John Gates, Phoebe Adele Gates
Mezuniyeti: Harvard University, 2007’de Onur Madalyası Aldı
Kurmuş Olduğu Şirketler:  Microsoft, Bill & Melinda Gates Vakfı vs
Toplam Net Bütce: $ 86 milyar (Ağustos 2016 Kayıtlarına Göre)
Web Sitesi: www.gatesnotes.com

Bill Gates Kimdir – Bill Gates Biyografisi

William Henry Gates Diğer Bildiğimiz Adıyla Bill Gates, 28 Ekim 1955 Doğumlu Olup ABD’li Bir İş Adamıdır.  Microguzu Şirketinin Kurucularından Birisidir. Şirketinin Başkanlığını ve Baş Yazılım Mühendisiydi.  Araştırmalara Göre 2006’da Gates Dünyanın En Zengin Kişisiydi. 

Bill Gates Kimdir

Girişimci İş Adamı Bill Gates Henüz 12 Yaşındayken Özel Okulda Okumaya Başladı ve  İlk İnformatik (Bilişim) Kurslarına Başlamış Oldu. Boş Vakitlerinde Okul Arkadaşı Paul Allen İle Bilgisayar Programları Üzerinde Çalışma Yaparak Geçiriyordu. Çalışmaları Sonucunda Zaman Uzmanlaşan Bu İki Arkadaş Gerek Program Olsun Gerek İşletim Sistemi Üzerine Olsun Kendilerini Geliştirerek (Traf-O-Data) ŞLirketini 1972de Kurmuşlardır.

Bill Gates Kimdir

Açmış Oldukları Şirket Trafik Sayım ve Kontrol Sistemi Üretimi Yaparak Hızlı Bir Şekilde Satışla 20.000 Dolarla Satışını Gerçekleştirdi. Bill Gates Bu Şirketten  sene Sonra TRW Adlı Silah Şirketinde Eğitim Gördü. 1974’te Geliştirdikleri Program Dili BASIC Sayesinde Bilgisayar Kullanıcıları Aletlerini Kendileri Programlamasını Yapabiliyorlardı. MITS Firması Araştırmacılardan Patentini Satın Alarak Kendi Sistemlerini Geliştirmek Üzere Siparişler Verdi. Bill Gates Bunun Üzerine Stajını Bırakarak Paul Allen ile Birlikte 1975de Albuquerque/New Mexico’da Microsoft Şirketinin Temelleri  Atılmış Oldu Microsoft Özellikler Kendini Micro Bilgisayarlar İçin Yazılım Geliştirmeye Adayan Şirketlerden Birisi Oldu. Yapmış Oldukları Bir Çok Sözleşmelerle  (1978’den Sonra İl ki Japonya Olmak Üzere) Sağladı. Gates 1979’da 13 Personeliyle Yaklaşık 3 Milyon Dolarlık Bir Satış Gerçekleştirebildi. 

Bill Gates Kimdir

Microsoft Kendini Geliştirerek Kısa Zamanda Ürettiği MS-DOS (Microsoft Disc Operating System – Diskli İşletme Sistemi) ve Wor Excel ile 80’li Yıllarda Dünyada Satış Patlaması Yaşamıştır. Bill Gates Şirketini Büyülterek 1986’da Anonim Şirkete Çevirdi.

Bill Gates Kimdir

Windows’un Geliştirilmesine Gates 1985 Yılında Başlamıştı. Windows’u Piyasaya Sürdükten (1987) Üç Yıl sonra Pazarlama Kampanyasıyla Başarılı Yakalamış Oldular. ve Günümüzdede Hala Bilgisayarda İşletim Sistemi Devliğini Koruyor. Bu Yazımı Bitirmeden Önce Microsoft‘u Tebrik Eder Başarılarını Dilerim.

İçerik Yazarı: Bashaar Hayat

Bağlantılı Olan Biyografi Yazıları

Paul Allen Biyografisi İçin Tıklayınız…

Microsoft Biyografisi İçin Tıklayınız…

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.