Son Dakika

Asus Biyografisi, Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Asus Biyografisi, Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Kurucuları: Ted Hsu , M.T. Liao, Wayne Tsiah, T.H. Tung
Şirked Adı: AsusTek
Şehir: Taipei
Ülke: Tayvan
Hizmet Alanı: Global Word
Üretim Sektörü: Elektronik İmalat Hizmetleri, Bilgisayar, Telefon
Gelir: Belli Değil
Net gelir: Belli Değil
Çalışan sayısı: 125.000 (2016 Sayılarına Göre)
Web Sitesi: www.asus.com;
ASUS Flash Tool

Asus Biyografisi

Asus Denilince Aklımıza Yoğunluk Olarak Bilgisayar Donanım Üreticisi Olarak Gelir. Tabi Bunun  Yanı Sıra Monitör, Tv vb Üretimi de Vardır. Asus’u Şöyle Özetleyecek Olursak 1989 Tayvan’ın Taipei Şehrinde Dört Kişi Ted Hsu , M.T. Liao, Wayne Tsiah, T.H. Tung Tarafından Kurulmuştur. İlk Çıktığı Sıralarda Piyasalarda Hemen Yerini Almıştır ve Bir O Kadarda Tutulmuştur. O Zamanlar Bir Çok Sektör Üzerine Şimdiki Zamanda da Olduğu Gibi Hizmet Veriyordu. LCL-Led, Network sistemleri, Pc Ek Parçalar, Leptop, Anakart, Ekran Kartı vs Elektronik Üretimleri Vardı. Günümüzde Telefonu da Listesine Kattı. Asus Firması İsmini Yunan Tanrıçası Olarak Bilinen Pegasus’tan Esinlenmiştir. Bilgisayar Konusunda İlk Zamanlar Amerikanın Köklü Bilgisayar Firmalarının Gerisinde Başlayan Asus 2014 Kayıtlarına Göre Zaman Geçtikçe İlk 5’te En İyilerden Olmayı Başarmıştır.

Asus Biyografisi

2014 Satış Konusunda Hp, Acer, Lenovo, Delden Sonra Dünya Üzerinde %7.2 ile Beşinciliğe Ulaşmıştır ki Köklü Onca Firmalara Rağmen Bu Yükselişi İstikrarlı Üretim ve Hizmetine Borçludur. Günümüzde Asus Firmasının Çıkardığı Telefonlarda Dünya İletişim Teknonojisinde Bende Varım Dedi. Üretim Elektronik Piyasasına Sürdüğü Telefonlardan Başlıcaları: Asus Zen UI, Asus ZenFone, Asus PadFone, Asus v70.

Asus Biyografisi

Asus En Büyük Üstünlüğü Bilgisayar ve Donanım Üzerine Yakalamış İlk 2 Markadan Birisi Olmayı Başarmıştır. Özel Olarak Oyun İçin Ürettiği Ana Kartlar Diğer Firmaları Geride Bırakmıştır. Donanım ve Yazılım Konusunda Bir O Kadar Kitleleri Kendine Sevdirmiştir. Bilgisayar Satış Merkezlerinden Neredeyse Hepsi Müşterilerine Hangi Marka Dediklerinde ”Ben Asuscuyum” Cevabını Kesin Almıştır. Sevenlerini Tek Fanatik Yapan Markadır. Kuruluşu Diğer Dünya Firmalarına Göre Geç Olsada Yüzlerce Çeşit Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarla Hemen Hemen Diğer Firmaları Yakalamış Gibi Görünüyor. Asus Hızdan Ziyade Sağlamlığa Önem Veren Bir Firmadır. Fiyatlandırma Konusuna Gelince Ekran Kartları Biraz Yüksek ama Diğer Ürünleri Diğer Firmaların Piyasasında Seyrediyor. İleri Üst Düzey Teknonojiye Kendini Her Zaman Hazırlıklı Tutan AsusTek’e Başarılar Dilerim. Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz Arkadaşlar. Esen Kalın!

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.