Son Dakika

Apple Biyografisi ve Tarihçesi

Apple Biyografisi ve Tarihçesi

Kurucuları: Steve Jobs, Stephen Wosniak
Şirked Adı: Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. (Foxconn)
Şehir: Cupertino/Kaliforniya
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
Hizmet Alanı: Global Word
Üretim Sektörü: Elektronik İmalat Hizmetleri, Bilgisayar, Telefon
Gelir: 215.639 Milyar $
Net gelir: 60,024 Milyar $
Çalışan sayısı: 98.000 (2014 Sayılarına Göre)
Web Sitesi: www.apple.comApple Biyografisi ve Tarihçesi

Apple Bilgi Teknonoji Firmasıdır. Stephen Wosniak ve Steve Jobs İkili Tarafında 1976’da Cupertino Şehrinden Doğmaya Başlamıştır. Steve Jobs Bir Atari Video Yapımcısı ve Setpen Wosniak  Hewlett Packard’da (HP) Mühendisti. İş Arkadaşlarının Hadi Ordan Demeleri, Bu İkili İnat Edip Dünya Firması Olacak APPLE’ye Doğru Adım Atmaya Başlayacaklardı. Formuna Dikkat Eden Steve Jobs Her Gün Olmassa Olmazı Olan Elma Yerdi.  Ama Apple Logosunun Asıl Sebebi Havva İle Adem’in Bir Elma Yüzünden Cennete ki Yerinden Olmaları mıdır? Peki Bu Logoyla Cenneti Garanti Olarak Görmeleri Olabilir mi 🙂 ?  Tabi ki Hayır Buna Steve Jobs’ın Elmayı Sevdiğini de İşin İçine Katarsak Tam Olur.

Apple Biyografisi

Apple Compiter Firması Sene 1977’de Tamamen Kuruluyor. Kişisel Olarak İlk Bilgisayarı Olan Apple 2 ile 1977’de Satışa Çıkıyor İyi Satışa Rağmen Yinede Rakiplerinden Gerideydi. Apple İlk Macintosh’u 1984’de Çıkartmıştır. İlk Dizüstü Bilgisayarı Macintosh Portable Apple, 1989 yılında Tanıtıma Girdi. Ayrıca Macintosh Masaüstü Kadar Sağlam 7.5 kg 12 Saat Şarj Ömürleri Vardı. Apple Yine Yapmış Yapacağını Diyoruz.

Apple Biyografisi

 

Steve Jobs Next Firmasını Apple Bünyesine Katarak Dahada Büyüme Hızını Arttırmış Olacaktı. 1996 Yılında Apple Nex Firmasını Satın Alarak Bünyesine Katmış Oldu. 19 Mayıs 2001’de Apple Parakende Mağazalarını Açmıştır. Bu Arada Gençlik ve Spor Bayramı Demeden Geçemeyeceğim. Bu Arada da Şirketin Apple Compiter Olan Adını Apple Olarak Değiştirildi. Steve Jobs Bu İsim Değişikliğinin Sebebi Sorulduğunda ise ”Apple Artık Sadece Bilgisayar Üzerine Üretim Yapmayacak, Geniş Teknonoji Devi Olacaktır.” Açıklamasıyla Yanıtladı.

Apple Biyografisi

Apple Bilğiğimiz Üzere Az Sayıda Kullanıcısı Vardır. ama Kalite Deyince Teknonoji Severler Apple’yi Önereceklerdir. Bunun Sebebi Hem Cihaz Hemde Donanımsa Olarak Sağlamlığıdır. Virüs İşlemeyen Bir Mac Tabanlı Sistemdir. Modelleri Sınırlı Sayıda Ürettiğinden Bir Hayli El Yakabiliyor. Dünyada En Çok Apple Ürünlerinin Satıldığı Yer Kendi Ülkesi ABD’dir. Şuan Günümüzde Apple Hayranlığı Çoğalmakta ve Olmassa Olmazlarındandır. Ben Apple Logosuna Aşık Olanları Bile Gördüm Sizce Bu Nasıl Bir Elektronik, Teknonoji Hastalığıdır.

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.