Son Dakika

Acer Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Acer Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Kurucuları:  Stan Shih
Şirked Adı: Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş. (Lenovo)
Slogan: Explore Beyond Limits
Şehir: Taipei
Ülke: Tayvan
Kuruluş Senesi: 1976
Hizmet Alanı: Global Word
Üretim Sektörü: Elektronik İmalat Hizmetleri, Bilgisayar, Telefon
Gelir: 10.52 milyar $(2014)
Net gelir: 11.36 milyon $(2015)
Çalışan sayısı: 7,384 (2014 Sayılarına Göre)
Web Sitesi: www.acer.com
Acer BiyografisiAcer Biyografisi

Acer Elektronik Üretim Firması Tayvan’nın Taipei Şehrinde 25000 $ ile 11 Çalışanıyla Stan Shih Tarafında Multitech Adıyla Kurulmuştur. İlk Olarak İşe Elektronik Danışmanlığı Olarak İş Yapmaya Başlamışlardır. Micro-Professor MPF-I Adıyla Başlattıkları Proje Makine Kodları ve Assembly Dilinin Temellerinin Öğretilmesini Amaçladıkları Makine İle İlk Üretimlerini Yapmış Oldular. 11 Yılın Sonunda 1987’de Multitech Adını Acer Olarak Çevirmişlerdir. Acer Genel Olarak Elektronik Sektöründe Pazarlamaya Önem Verdiği İçin Bünyesinde Az Kişi Çalıştırdığı Halde 2003 Yılından 2006 Yılına Kadar 4.9 Milyar $’dan 11.3 Milyar $’a Çıkmasındaki En Büyük Faktör Pazarlamaya Yönelik Çalışmalarının Etkisini Göstermesi Olmuştur. Çıktığı Yıllardan 21’inci Yüzyıla Kadar Avrupa ve Amerika’da Pek İlgi Görememiştir Şimdi Avrupa’ya Kalsa Acer’in Eli Ayağı 🙂 2014 Verilerine Göre Acer Dünya’da Kişisel Bilgisayar Üzerine Olan Pazarlamasında %7.9’luk Payla Lenovo, HP ve Dell’den Sonra Dördüncü Sıraya Oturmayı Başarmıştır. Tayvan’ın En Büyük Pazarlama Payını Ele Alan Acer Aynı Zamanda da Tayvan’ın En Büyük Bilgisayar Firmasıdır.

Acer Biyografisi

Günümüze Karar Başarılı Bir Şekilde Gelen Acer Elektronik Firması Bilgisayarın Yanı Sıra Monitor, Tv, Akıllı Telefon, Tablet, Depolama Hafıza Aygıtları Kulaklık, Mause, Klavye vb Bilgisayar Ek Parçaları Üretim Listesine Katıp Elektronik Dünya Piyasasında Pazarını Çoğaltmıştır. Acer Bilgisayar Firması Köklü Bir Firmadır.

Bilgisayarları Konusuna Gelince Acer Esnek Görünüşe ve Hıza Önem Veriyor. Acer’in Esnek Yapısı Ürettiği Leptopların Dış Kasası Hassas Yapıda Olduğundan Dolayı Hasar Alma Riski Çok Oluyor, Eğer Sizde Bir Acer Bilgisayar Kullanıcısıysanız Özenle Kullanmanızı Öneririz. Leptop Pilleri Gayyet Diğer Firmaların kine Göre Daha Uzun Süreli Giden ve Ömrü Uzun Olanıdır. Pc Programsal Konuda Rakipleri Karşısında Zayıf Kaldığını Söylemeden Geçemiyoruz. Acer Bilgisayar Firmasının Bu Başarılı Hayat Hikayesini Yazmaktan Gurur Duyuyoruz. Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkürler. Esen Kalın!

Acer Biyografisi

İlginizi Çekebilir

Hp Biyografisi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi

Hp Biyografisi – Geçmişten Günümüze Kadar Gelen Tarihçesi Kurucuları:  Bill Hewlett, David Packard Şirked Adı: Hewlett Packard …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.